مادران دختران نوجوان نکات زیر را حتما بخوانید

مادران دختران نوجوان نکات زیر را حتما بخوانید

نوجوانی سن حساسی است و دختران
در این سن بیش از هر زمانی به توجه مادرشان نیاز دارند ، اگر مادر دختر نوجوانی هستید به این نکات توجه داشته باشید و اگر خودتان نوجوان هستید این مطلب رابرای مادرتان بخوانید ! برخی از مادران در مورد دخترانی که به سن بحرانی رسیده اند، ۱۴ سالگی و بیشتر ، دچار سوء تفاهم می شوند.تفاوت میان آن ها باعث ناتوانی در ایجاد گفتگو می شود که می تواند باعث دوری مادران و دختران یا برعکس شود. این مسئله باعث می شود دختر هیچگاه قادر نباشد که به افکار مادرش اعتماد کند. او ابتدا به دنبال آرامش خاطر است و بعد خواهان نصیحت .
ما ۱۵ نکته آماده کرده ایم که به مادران در درک این قضیه کمک کند که؛ دختر نوجوان رشد کرده و تنها به مسائل عرفی مانند لباس،غذا، شستشو،درس خواندن،خوابیدن نیاز ندارد بلکه به گفتگویی میان دو نفر احتیاج دارد ، نه در جایگاه مادر و دختربلکه فقط مانند یک زن.
سعی کنید خودتان را در همین سنی که دخترتان در آن قرار دارد به خاطر بیاورید. و پاسخی صادقانه به این پرسش دهید:همیشه با مادرتان تفاهم داشته اید؟نمی خواستید با مادرتان در مورد چیزی که ناراحتش می کرد صحبت کنید؟ آیا ترس از دعوا یا از اینکه ممکن است مادرتان قضیه را اشتباه یا گونه دیگری متوجه شود موجب نشده که با او حرف نزنید ؟
اگر قبلا اینکار را نکرده اید، دوستان دخترتان را بررسی کنید.برای فهمیدن تمایلاتی که در ذهن جوان او می گذرند، بسیار مهم است.
اگر دختر تحت تاثیر کسی قرار می گیرد باید متوجه شوید که چرا چنین اتفاقی می افتد. آیا عزت نفس کمی دارد؟
ممکن است از اندیشه های دخترتان و موضوعات مورد علاقه او شگفت زده شوید .این به دلیل فقدان رابطه کافی با فرزندتان است، البته شما توانایی تجدید رابطه با فرزندتان را دارید.
دخترتان را به دلیل سپری کردن وقتش جلوی آینه سرزنش نکنید. در این دوران؛دختران زیادی تصور می کنند در مقابل ایده آل های زیبایی موجود در مجلات، مانند جوجه اردک زشت هستند.به دخترتان در اهمیت دادن به زیبایی طبیعی اش کمک کنید. او را به استفاده از داروهای طبیعی که پوستش را تمیز و از جوش ها خلاص می کنند، تشویق کنید. می توانید هر هفته با هم برای مانیکور کردن ناخن ها و استفاده از ماسک های زیبایی صورت و مو عادت بروید.
استفاده از لوازم آرایش را تعدیل کنید. مصرف دختران از لوازم آرایش در این سن به حدی زیاد است که چهره ای غیر طبیعی به آنها می دهد .به دختری که کیفتان را زیر و رو می کند، لوازمی شخصی که متناسب سنش باشد بدهید.
شما باید بدانید که دختر، شما را به عنوان یک الگو در نظر می‌گیرد،حتی اگر خودش آن را نپذیرد. او می‌خواهد مادرش را به عنوان یک انسان زیبا، شیک، پرانرژی و جالب ببیند. و اگر شما آنقدر درگیر مسایل خانوادگی یا دغدغه‌های دیگر باشید و خرید کردن وظیفه‌ شما نباشد، یک دختر جوان نمی‌تواند با شما درباره‌ انواع مد روز حرف بزند. وظیفه‌ شما این است که نمادی از زنانگی و ظرافت او شوید تا نوجوان در مسیر کمال‌گرایی جوانی، لباسهایی که از نظر شما غیرقابل تصور است را نپوشد .
در موردچیزهایی که به او مربوط می شود به اجباراعمال نظر نکنید ،مانند لباس ها و کفش هایی که او دوست ندارد.اما به او توضیح دهید که برخی چیزها مد است و نه الزما زیبا. اجازه دهید تفاوت میان مدل و زیبایی گذرای مد را درک کند.
به عادت های بد دخترتان توجه کرده اید؟ توهین نکنید ، با او مستقیما صحبت کنید، از او بخواهید در مور عللی که موجب این عادت های بد شده ، توضیح دهد. و بعد آثار منفی این عادات بد را برایش شرح دهید.

در این سن علاقه به جنس مخالف آغاز می شود.بسیاری از مادران موضوع روابط دختران و پسران را مسکوت می گذارند. در آینده خودتان را به خاطر این سکوت سرزنش می کنید، گفتگویی را با دخترتان شروع کنید و نظرش را در مورد افراد جوان درو برش جویا شوید. و اگر احساسی را در او می بینید، به گونه ای مطمئن و بدون نصیحت کردن چگونگی روابط در این سن را برایش توضیح دهید. برای دخترتان روشن سازید که قضیه را درک می کنید و می تواند با شما صحبت کند. تنها در این صورت شما را فریب نمی دهد. مطمئن باشید بهتر است در مورد مسائل بلوغ با شما صحبت کند نه با دوستش. اطلاعت صحیح تری از شما می گیرد تا از اینترنت. در مورد صحبت کردن درباره چنین موارد حساسی با دخترتان تردید نکنید. شما می توانید اعتماد او را جلب کنید تا شما را به عنوان بهترین دوستش ببیند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عبارت ریاضی زیر را بنویسید. *

X