(اشتباهات رفتار زنان در روابط با همسر)

(اشتباهات رفتار زنان در روابط با همسر)
روابط زناشويي يکي از روابط منحصربه فرد است باشرايط خاص. گاهي زنان در اين رابطه ناخواسته رفتارهايي انجام مي دهند که تاثيرات منفي و مخربي در اين رابطه با همسرشان مي گذارد. ابتدا بايد بگوييم که تمام روابط در رابطه زناشويي مختص رابطه جنسي نمي باشد .
هر رابطه اي منحصر به فرد است و موقعيت ها و شرايط خاص خودش را دارد؛ اما زنان در روابط زناشويي گاهي کارهايي انجام مي دهند که اغلب بدون اينکه متوجه شوند، خدشه اي به حس مشترک شان وارد مي کند. در اين نوشتار چندين نکته آمده که بايد در اين خصوص به آنها توجه داشت تا کم ترين آسيب هاي ناخواسته وارد زندگي عاطفي شود
۱- از کم ارزش کردن خود بپرهيزيد آسيب پذير بودن و نداشتن امنيت در جهان امروز بسيار آسان است. شما دائما بايد با موفقيت هايي که کسب مي کنيد، خود را به اثبات رسانده و با پيروزي ها و شکست ها رو به رو شويد؛ بنابراين تخريب و از بين بردن عزت نفس و ارزش شخصي افراد ساده است. سعي کنيد که از ارزش هاي خود کم نکنيد. بدانيد که شما ارزش و لياقت همه چيز را در جهان داريد و شايسته هر آنچه داريد، هستيد.
۲- از تکيه محض به شريک زندگي خود بپرهيزيد تکيه کردن به کسي براي حمايت، چيز بدي نيست، اما وابستگي به کسي تا حدي که تبديل به تنها پشت و پناه شما شود، روشي نادرست است. اين کار بعدها باعث مي شود ارزش شخصي شما، ثبات احساسي و شادي تان به چيزهايي وابسته شود که خودتان هيچ کنترلي روي آنها نداريد. به شريک زندگي خود براي حمايت متقابل تکيه کنيد، اما به او محتاج نباشيد.
۳- به برقراري ارتباط کم توجه نباشيد گاهي درک همسرتان مشکل مي شود، به خصوص زماني که افسرده، عصباني يا ناراحت هستيد، بنابراين بهرت است که در آن لحظه موضوع را رها کنيد. اکثر اوقات صحبت، پرسش، برقراري ارتباط کلامي در يک رابطه ايده خوبي است، مخصوصا اگر احساس مي کنيد که نتوانسته ايد نياز شريک زندگي خود يا روش برقراري ارتباط با وي را درک کنيد. انجام چنين کاري، رابطه شما را تقويت کرده و به هر دو طرف درک بهتري از حس و حال يکديگر مي دهد.

۴- براي تغيير همسرتان تلاش نکنيد زنان و مردان نسل ما و نسل پيش از ما، کمي در روش تفکر، عمل و رفتار با هم تفاوت دارند. البته نمي توان گفت همه آنها، بلکه اين امر درباره تعداد زيادي از ما صادق است. نکاتي در شريک زندگي شما وجود خواهدداشت که شما آنها را دوست داريد و برخي را نيز دوست نداريد. قطعا ترجيح مي داديد که همسر شما برخي از آن نکات و صفات را نداشت، اما اکنون که اين صفات را دارد، کمي آنها را براي خود قابل تحمل کرده و سعي کنيد به آنها عادت کنيد. سعي نکنيد او را به سمت علائق خود سوق داده و تغيير دهيد؛ در عوض بيشتر روي آنچه مي پسنديد، تمرکز کرده و کمتر به چيزهايي که نمي پسنديد، فکر کنيد.

۵- آنچه را براي شما انجام مي دهد، بي ارزش نکنيد برخي مردان با تفکرات زنان درباره روابط عاشقانه آشنايي دارند؛ اما اغلب مردان با اينکه واقعا عاشق زنان خود هستند، به ندرت طبق تعريف يک زن از رابطه عاشقانه پيش مي روند. دقت کنيد که فقط چون همسرتان چيزهايي را که به او گفته ايد، به خاطر ندارد، نبايد او را بي توجه بدانيد. درعوض کارهاي زيادي را هم انجام مي دهد. اگر مي خواهيد کاري را انجام دهد، گاهي مستقيما آن را به او يادآوري کنيد. به اين صورت زندگي را هم براي او و هم براي خودتان آسان مي کنيد.
۶- از آنچه خارج از کنترل شماست عيب جويي نکنيد خاطرات توسط کساني خلق مي شوند که براي کوچک ترين جزئيات مته به خشخاش نمي گذارند. سعي کنيد به ندرت کارها را در زندگي هدايت کنيد و اجازه دهيد امور آن طور که بايد و شايد صورت بپذيرند. اينکه وقتي برنامه ها تغيير مي کنند، افسرده شويد امري طبيعي است، اما به فکر فرورفتن و پژمرده شدن به خاطر اين تغييرات يا گريه و زاري کردن يا دائما کنايه زدن، مي تواند يک خاطره خوب در حال رقم خوردن را خراب کرده و حال و هواي خودتان و شريک زندگي تان را تلخ کند. حتي اگر تغيير در برنامه ها چيزي است که نمي توانيد اصلا تحمل کنيد و روي سلامت و امنيت شما اثر ناخوشايند دارد، سعي کنيد روي جزئيات تاکيد نکنيد. از زمان با اين فکر لذت ببريد که چه چيزي مي تواند يک عنصر شگفتي ساز در همين حال حاضر باشد.
۷- سعي در سلب آزادي هاي همسر خود نداشته باشيد هيچ مشکلي در خواستن يک رابطه طولاني و امن وجود ندارد. همگي ما تغيير مي کنيم و تکامل پيدا مي کنيم. هم به خودتان و هم به شريک زندگي تان فرصت بدهيد. براي تقويت و تحکيم رابطه و از بين بردن حس عدم امنيت، با شريک زندگي خود صحبت کنيد تا راهي بيابيد براي ايجاد و ساختن شرايطي که حس امنيت بيشتري در آن داريد.
۸- به وفاداري احترام بگذاريد روابط از مراحل دشواري گذر مي کنند و در طول اين مراحل است که ما آسيب پذير و حتي گاهي ناشاداب مي شويم. اگر اين چنين شد، با شريک زندگي خود صحبت کنيد. در صورتي که چيزي متفاوت مي خواهيد که رابطه فعلي تان به شما نداده است، پس شجاعت داشته باشيد و آن را بيان کنيد، اما اگر اين شجاعت را نداريد، اعتماد موجود بين خود و شريک زندگي خود را براي يک لحظه ضعف يا وسوسه تخريب نکنيد. بايد طوري با شريک زندگي خود رفتار کنيد که دوست داريد او با شما رفتار کند. به وفاداري تمام و کمال احترام بگذاريد
. ۹- به جاي او تصميم نگيريد همه ما دوست داريم گفته هاي مان نقش و رتبه اي خاص در انتخاب ها و تصميمات شريک زندگي مان داشته باشد. همين باعث مي شود که هر فرد متاهلي احساس خاص بودن بکند، اما در بسياري مواقع هم زياده روي مي کنيم. به ياد بياوريد زماني که کسي در تصميم گيري هاي شما دخالت مي کند، چه حسي پيدا مي کنيد؟ براي شريک زندگي شما هم دقيقا همين طور است. به خاطر همسرتان هم که شده، به جاي او تصميم نگيريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عبارت ریاضی زیر را بنویسید. *

X