تاثیر روابط جنسی پیش از ازدواج :

تاثیر روابط جنسی پیش از ازدواج :
چرا در مشاوره ازدواج خصوصاً به خانمها توصیه میکنیم از داشتن هرگونه رابطه جنسی خودداری کنند؟

۱/ به دلیل ترشح هورمون اکسیتوسین یا هورمون چسبنده که موجب وابستگی و چسبندگی به مرد مقابل میشود و علایمی شبیه اعتیاد را در فرد ایجاد میکند. چنین زنی دیگر نمیتواند درست و عاقلانه تصمیم گیری کند.
یا اینکه نمیتواند بر سر تصمیم خود متعهد بماند. علایم جدایی از چنین رابطه‌ای برای افراد دقیقاً علایم خماری بعد از ترک مواد مخدر است و فرد به بهانه های مختلف سعی میکند واقعیتها را تحریف کند.
مثلا از فرد میپرسیم چرا اجازه میدهی طرف مقابل تو را کتک بزند یا فحاشی کند؟ پاسخ میدهد: نه طفلی خیلی منو دوست داره خیلی مهربونه فقط گاهی عصبانی میشه!!

۲/دومین دلیل منطقی برای خودداری کردن از رابطه جنسی پیش از ازدواج برای هر دو جنس کمرنگ شدن حس اعتماد متقابل است. خصوصاً در جوامعی که بافت فکری غالباً سنتی و مذهبی است. حتی زمانیکه با تظاهر به روشن فکری روابط خارج از چهارچوب برقرار میکنند ته افکار خود احساس گناه و عذاب وجدان دارند و چون یاد نگرفته اند مسئولانه اشتباهات خود را بپذیرند طرف مقابل را مقصر جلوه میدهند.

۳/سومین دلیل برای هردو جنس خصوصاً آقایون، لوث شدن تعهد و وفاداری و عادت به خارج از چهارچوب عمل کردن است. مردانی که روابط جنسی متعدد و نافرجام را تجربه کرده اند اعتماد به نفس خویش را برای داشتن یک رابطه متعهدانه ماندگار از دست خواهند داد.

راهکارهای رواندرمانگر
۱ ➖ اول از همه مشخص کنید برنامه و هدفتون از رابطه چیست؟ازدواج یا سرگرمی؟ بهتره با خودتون صادق باشید.

۲ ➖ اگر هدف شما سرگرمی و تفریح است که هیچ. چون شما صاحب اختیار بدن، وقت و انرژی خود هستید حتی اگر تصمیم بگیرید به آن آسیب برسانید.
ولی اگر هدف شما ازدواج است بین شش ماه تا یک سال برای آشنایی زمان بدهید.و بدون برقراری رابطه جنسی معیارهای ازدواج را مورد سنجش قرار دهید.

۳ ➖ برای از بین رفتن آثار چسبنده هورمون اکسیتوسین در بدن بعد از یک رابطه نافرجام، بین سه تا شش ماه باید زمان بدهیدالبته به شرطی که رابطه کاملا پایان یابد و هیچگونه ارتباطی با هیچ بهانه‌ای برقرار نگردد حتی پیامک یا لایک!! ۴ ➖ اگر قادر به تشخیص جفت مناسب نیستید یا مقابل یک رابطه نافرجام دچار گیجی و عجز شده اید و نمیتوانید رابطه را ترک کنید از متخصص کمک بگیرید.

روانکاو…

(اکثر روابطی که قبل از ازدواج در آن رابطه جنسی بوجود می آید ازدواج صورت نمیگیرد)
آری اکثر پسرها
هرگز راضی نمی شوند با کسی که رابطه جنسی داشته اند ازدواج کنند. زیرا

بسیاری از این پسرها با خود می گویند دختری که حاضر شده بدون ازدواج، رابطه ی جنسی با من

داشته باشد چه تضمینی هست که بعد از ازدواج با من، با یک مرد غریبه ی دیگر نیز رابطه برقرار نکند؟!

(یا اینکه قبل از من شاید با پسری دیگه ارتباط داشته)

گرایشهای احساسی پسران پس از رابطه جنسی جای خود را به گرایش جنسی میدهد و فقط بعد از

اولین رابطه جنسی رابطه دوستی شما بواسطه انجام رابطه جنسی ادامه می یابد. یک پسر (در مورد

ازدواج)جذب دختری می شود که دیرتر به او راه دهد نه اینکه خود را کامل در اختیار او قرار دهد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عبارت ریاضی زیر را بنویسید. *

X